Як правильно вибрати праску?

Чи доводилося вам коли-небудь повертатися додому, щоб перевірити, чи не забули ви вимкнути праску? У вас вдома є маленькі діти чи тварини, які можуть випадково зачепити прасувальну дошку і перекинути праску? На жаль, у процесі вибору праски мало хто замислюється про безпеку. Однак під час прасування питання безпеки ігнорувати не можна. Вдало підібрана праска, ймовірно, не змусить вас полюбити прасування, але точно зробить процес більш приємним. 

Безпека

Для попередження більшості нещасних випадків із прасками достатньо звернути увагу на форму цих пристроїв. Коли ви будете у магазині, подивіться, які праски складніше перекинути. Наприклад, велика прогумована п’ятка праски забезпечить додаткову стійкість та не дозволить пристрою випадково впасти з дошки. Також зверніть увагу на праски, котрі мерехтять, гудять чи вимикаються під час перевертання чи простою в роботі. Наприклад, праски серії 4 SafetyPLUS™ гарантують безпеку на чотирьох рівнях – автоматичне вимкнення при перерві в роботі, велика п’ятка та індикатор залишкового тепла й нагріву ThermoSafe™.

Зручно

Якщо ви використовуєте для роботи інструмент, вам важливо, як він лежить у руці і чи легко з ним працювати. Зручність експлуатації приладу має не менше значення, аніж якість його роботи. Коли справа стосується прасок, від дизайну та кута нахилу ручки, ваги пристрою і гладкості робочої поверхні залежить, чи відчуєте ви, що праска працює разом з вами, а не проти вас. 

Хто не бажає, аби праска плавно ковзала по тканині? Шукайте праски із особливою поверхнею, яка зменшує тертя. Також звертайте увагу на скошені ребра робочої поверхні, які дають змогу прасувати довкола ґудзиків та всередині кишень. Правильна форма ребер попереджує випадкове загинання тканини та появу складок під час прасування. 

Хіба ви не хочете прасувати там, де вам зручно, а не там, де у вас є розетка? Якщо у вас є праска з довгим проводом, котрий до того ж обертається на 360˚, ви можете поставити гладильну дошку, де забажаєте, і зможете переглядати улюблену передачу по телевізору чи просто влаштуватися зручніше біля вікна. 

Ефективно

Обираючи праску, потрібно враховувати, із якого матеріалу зроблено речі, які ви зазвичай прасуєте. Щотижня купа бавовняних сорочок наводить на вас жах? Якщо це так, ви можете спростити собі життя і вибрати праску з потужним парогенератором. Молекули води, що містяться у парі, змащують та розтягують волокна тканини, що робить їх більш піддатливими під час прасування. Складки з легкістю зникають! Високоефективні праски можуть постійно випускати близько 40 грамів пари за хвилину, а також збільшувати випуск пари до 130 та більше грамів за хвилину на короткі періоди – так звані парові удари. Окрім того, їхня робоча потужність становить приблизно 2400 Вт, тож вам не доведеться довго чекати, доки вони нагріються. 

А як щодо костюмів та суконь? Якщо ви щоденно носите такий одяг, можливо, вам знадобиться праска, яку можна використовувати у вертикальному положенні, доки одяг висить на вішаку, аби розгладити складки. 

Акуратно

Турбуєтесь, як би не пропалити делікатну тканину? З одного боку праска має бути достатньо гарячою для ефективного прасування, але водночас вам не хочеться пошкодити свій улюблений одяг. 

Ефективніше за все розпочинати прасування з шовкового та синтетичного одягу, який потрібно прасувати на мінімальній температурі, а завершувати – бавовняними та лляними речами. 

Але як бути, якщо ви прасуєте сорочки (при 175°С), але раптом згадали, що забули попрасувати шовкову блузку, максимально допустима температура для якої - 115°С? Як дізнатися, що праска охолодилась до безпечної температури? Для таких потреб на вашій прасці має бути цифровий датчик температури. 

Звісно, коли ви обираєте собі праску, вам не хочеться, аби її гладильна поверхня була надто маркою. Тому шукайте моделі з поверхнею, стійкою до подряпин та пошкоджень.