Як обрати мікрохвильову піч?

ЗВЧ-піч - прилад, що може значно полегшити готування, зекономивши вам час. Читайте корисні поради щодо вибору мікрохвильової печі: характеристики і функції, які потрібно враховувати при купівлі мікрохвильової печі. 

Окрема чи вбудована?

Окрема чи вбудована?

Стаціонарна – перевірте, чи достатньо місця для мікрохвильової печі на кухонній стільниці. Якщо ні – замовте спеціальну полицю для розміщення печі. 

Вбудована – утворює єдиний ансамбль із рештою побутової техніки та кухонними меблями. Рекомендується встановлювати мікрохвильовку таким чином, аби її дверцята були на рівні грудей. Так вам не доведеться нахилятися щоразу під час використання приладу. 

Об’єм камери мікрохвильовки

Об’єм камери

Розмір печі визначається кількістю продуктів, котрі ви плануєте готувати. 

13-19 літрів – такий об’єм підходить для підігріву страв, розморожування продуктів, приготування гарячих бутербродів на сім’ю із 1-2 осіб. 

20-25 літрів – для родини із 3-4 осіб, а також якщо у гості часто заходять родичі та великі компанії друзів. Багато моделей мікрохвильових печей такого розміру оснащені грилем для приготування страв із рум’яною скоринкою. 

26-38 літрів – для розморожування продуктів, розігрівання та приготування страв (овочів, м’яса, супів, запіканок, каш та пиріжків). Для великої родини. Мікрохвильовка може додатково бути оснащена спеціальними решітками, мати додаткові функції (гриль, конвекція). 

Мікрохвильова піч фото з блюдом

Потужність

Від потужності мікрохвильової печі залежить швидкість розморожування, приготування та розігріву їжі. Що більший об’єм камери, то вищою є потужність ЗВЧ-печі. Потужність звичайних моделей – 700-1000 Вт. Тих, що із грилем та/або конвекцією, - від 1000 Вт і вище. У комбінованих мікрохвильовках потужність всіх функцій (мікрохвилі, гриль, конвекція) сумується. Тому перед покупкою дізнайтеся, на яке навантаження розрахована електропроводка у вашому домі. 

Яка потужність потрібна для приготування та розігріву страв?

Звичайне розморожування продуктів – 150-300 Вт.

Швидке розморожування продуктів – 400-500 Вт.

Повільне розігрівання продуктів/приготування – 550-700 Вт. 

Швидке розігрівання/приготування продуктів – 800-900 Вт.

Підтримання готових страв гарячими – 80-150 Вт. 

Вбудована мікрохвильова піч

Типи ЗВЧ-печей

Обираємо мікрохвильову піч за принципом роботи:

ЗВЧ-випромінювання (мікрохвилі) – підходить для розморожування та розігріву продуктів за допомогою впливу на їжу мікрохвиль.

Гриль – розігрівання, розморожування та приготування їжі. Можна смажити м'ясо, рибу, овочі. 

Панель управління ЗВЧ-печей

Тип управління

Як правильно обрати мікрохвильову піч за типом управління?

Механічний. Найбільш простий та надійний. ЗВЧ-піч оснащена двома круглими ручками для встановлення потужності і таймеру. Особливість – похвилинне регулювання часу. Переваги: легкість використання, доступність. 

Кнопковий. Мікрохвильовка має циферблат (дисплей). Управління за допомогою кнопок. Можливість обрати час приготування залежно від ваги продуктів. У пам’яті печі зберігається декілька рецептів. 

Сенсорний. Ті самі функції, що й у кнопкової моделі, тільки управління здійснюється натисканням на абсолютно пласку панель.